K A Lundgren | Staff
AB K A Lundgren är ett familjeföretag som grundades 1902 och som nu drivs av fjärde generationen Lundgren. Vi har varit leverantör till svenska charkuterifabriker i över 100 år och vi säljer framför allt korvskinn, men även andra produkter till den svenska charkindustrin.
Korv, korvar, korven, korvskinn, grillkorv, falukorv, Lundgrens skafferi, skafferi, Lundgren, K A Lundgren, Fibertarm, charkuterifabriker, kollagentarm, plasttarm, Rökbar plasttarm, Fårtarm, Nöttarm, Svintarm, Nät, Kollagenfilm, skaltarm, leverantör, svenska charkuterier, charkindustrin, Gunnilse, huvudkontor, aluminiumformar, familjeföretag, logistik, lagerplanering, grundades 1902, fjärde generationen, korvstoppare, fjälster, köttnät, rökskåp, korvrecept, naturtarm, stoppa egen korv,
22921
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-22921,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-3.5.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Staff

WE ARE K A LUNDGREN

A merry and closeknit team or 11 people who always do our outmost to give our customer qualified help from the first contact to the right product being delivered.

OUR KNOWLEDGE - YOUR RESOURCE
Our extensive knowledge of the industry and our care for our customers lets us contribute added values beyond the high quality of the products themselves.

Patrik Lundgren

Patrik Lundgren
CEO

Mobile: +46 734 089151
patrik@kalundgren.se

Anna Maria Lindholm

Anna Maria Lindholm
CFO

Mobile: +46 704 683614
ia@kalundgren.se

Richard Kisch

Richard Kisch
Sales west and central Sweden

Mobile: +46 703 22 42 39
richard@kalundgren.se

Jan-Ove Wiking

Jan-Ove Wiking
Sales Stockholm and northern Sweden

Mobile: +46 705 75 86 88
wiking@kalundgren.se

Charlotte Nilsson

Charlotte Nilsson
Sales/purchasing gut casing

Mobile: +46 701 91 36 60
lotta@kalundgren.se

Mathias Brymell

Mathias Brymell
Sales southern Sweden

Mobile: +46 767 943699
mathias@kalundgren.se

Anette Hellman

Anette Hellman
Netting, aluminium

Phone: +46  31 943660
anette@kalundgren.se

Björn ”Lunkan” Lundqvist

Björn ”Lunkan” Lundqvist
Fibrous and cellulose casing

Phone: +46 31 943660
lunkan@kalundgren.se

Andor Farago

Andor Farago
Warehouse and distribution

Phone: +46 31 943660
andor@kalundgren.se

Stefan Bede

Stefan Bede
E-commerce

Phone: +46 31 943665
stefan@kalundgren.se